Mfr. Part # : SCL3400-D01-10
Model Number : SCL3400-D01-10
Package : SMD-12P
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SCL3400-D01 | 2-axis (XY) inclinometer, User selectable measurement modes (30 with 10 Hz LPF, 90 with 40 Hz LPF), SPI digital interface, Ultra-low noise density, Advanced self-diagnostics | 30 / 90 | Up to 32768 LSB/g | 40C+85C | 3.0V3.6V | SPI | 0.0009/Hz | Typical 0.05 | 8.6 x 7.6 x 3.3 mm | Leveling, Tilt sensing, Structural health monitoring, Inertial measurement units (IMUs), Positioning and guidance systems |