Versatile industrial sensor Chau Light ZGY20002 ITR suitable for multiple measurement applications
Contact Now
Operating Temperature : -25℃~+85℃
Width : 5.4mm
Height : 9.3mm
Length : 12.8mm
Load Voltage : 35V
Voltage - Forward(Vf) : 1.2V
Rise Time : 15us
Output Current : 20mA
Fall Time : 15us
Description : 1.2V DIP-4 Photointerrupters - Slot Type - Transistor Output RoHS