Durable electrical connection solutions SURGING MF52A153J3950 connectors for industrial applications
Contact Now
Resistance @ 25℃ : 15kΩ
Power(Watts) : 50mW
Operating Temperature : -55℃~+125℃
Tolerance : ±5%
Thermal Time Constant : 15s
B Constant (25℃/50℃) : 3950K
B Constant Tolerance : ±1%
Description : NTC Thermistor 15kΩ Through Hole,P=2mm
Mfr. Part # : MF52A153J3950
Model Number : MF52A153J3950
Package : Through Hole,P=2mm