Contact Now
Resistance @ 25℃ : 100kΩ
Power(Watts) : 120mW
Operating Temperature : -40℃~+150℃
Tolerance : ±1%
B Constant (25℃/100℃) : -
Steady State Current (Max) : -
Thermal Time Constant : 2s
B Constant (25℃/85℃) : 4390K
B Constant (25℃/75℃) : -
B Constant (25℃/50℃) : 4390K
B Constant Tolerance : ±1%
Description : NTC Thermistor 100kΩ Surface Mount 0603