Contact Now
working temperature : -40℃~+125℃
Current Range : 40A
Voltage - Supply : 4.5V~5.5V
Band Width : 80kHz
Current Terminal Resistance : 0.85mΩ
Response Time (tr) : 5us
Sensitivity : 50mV/A
Bidirectional Current Detection : Support
Description : 40A 50mV/A SOIC-16W Current Sensors RoHS