Hall effect current sensor Slkor ACS724LLCTR-10AB-T linear IC for AC DC current sensing applications
Contact Now
working temperature : -40℃~+150℃
Current Range : ±10A
Voltage - Supply : 5V
Current Terminal Resistance : 1.5mΩ
Band Width : 120kHz
Response Time (tr) : 4us
Sensitivity : 200mV/A
Bidirectional Current Detection : Support
Description : ±10A 200mV/A SOP-8 Current Sensors RoHS