Temperature Sensor Mysentech DS18B20A10T6 with Waterproof Design and Multi Node Network Capability
Contact Now
Temperature Range : -55℃~+125℃
standby current : 200nA
Interface : Single-bus
Temperature Conversion Time : 500ms
Temperature Resolution : 14bit
Voltage - Supply : 1.8V~5.5V
Description : Temperature Sensor -55℃~+125℃